Facebook w końcu da nam łapkę w dół? Być może, tak jakby

Facebook w końcu da nam łapkę w dół? Być może, tak jakby

Łapka w górę jest praktycznie synonimem Facebooka. Wygodna i elegancko prosta metoda dania znać, że dany post nam się podoba po raz pierwszy pojawiła się właśnie na portalu społecznościowym Marka Zuckerberga*, skąd prędko rozeszła się na tuziny podobnych aplikacji. Łapka w górę szybko stała się normą, ale co z łapką w dół? Co z pokazaniem, że dana zawartość nie podoba nam się?

Wygląda na to, że Facebook właśnie pracuje nad czymś w tym stylu.

Niektórzy z amerykańskich użytkowników Facebooka dostali właśnie nową funkcję nazwaną downvote (eng. ocenić negatywnie). Nie jest to łapka w dół jako taka, choć pełni podobną, w pewnym sensie, funkcję. Negatywna ocena danego postu sprawi, że pojawi się on niżej na liście, dzięki czemu zobaczy go mniej osób. Brzmi to jak kolejna próba walki Facebooka z zalewem negatywnych treści jak fake newsy czy trolling, choć z pewnością byłoby też wykorzystywane do ordynarnych walk stronnictw, np. politycznych, na łamach portalu. Jak funkcja ta będzie działać, i czy w ogóle trafi do obiegu, czas pokaże.

W tej chwili prawdziwa łapka w dół istnieje jedynie w Messengerze, w rozmowach prywatnych. Facebook potwierdził, że nie planuje wprowadzenia tej funkcji do portalu. Mnie osobiście ta niechęć dziwi, wszak na FB i tak jest już mnóstwo nienawiści i głupia łapka w dół niczego tu nie zmieni. Co wy o tym sądzicie?

*chyba! Dajcie mi znać jeśli się mylę.


Samsung Galaxy Note 5 i seria Galaxy S6 dostaną aktualizację oprogramowania do wersji Oreo. Świetnie

Sony Xperia XZ2 pojawiła się na AnTuTu. Trochę specyfikacji!

comments powered by Disqus
Blog