Zgubiony lub skradziony telefon, co zrobić ?

Zgubiony lub skradziony telefon, co zrobić ?

Nie potrafimy już żyć bez telefonu komórkowego, umożliwia kontakt z rodziną, znajomymi. Umila nam życie, pozwala na łatwe i szybkie komunikowanie się. Przechowuje również masę naszych zdjęć, jest także naszym notatnikiem, kalendarzem, terminarzem, bankiem i niekiedy lusterkiem :)

Wychodząc z domu często zapominamy portfela, kluczy ale nigdy telefonu, zawsze po niego wracamy. Jest prawie tak niezbędny jak powietrze którym oddychamy.

Co zrobić gdy ktoś nam go skradnie lub stracimy go w niewyjaśnionych okolicznościach ?

Po pierwsze, jeżeli miałeś włączone aplikacje umożliwiające zdalne śledzenie telefonu np: Znajdź mój iPhone (Find my iPhone), Find my Mobile, użyj ich natychmiast.
Baterie w smartfonach dosyć szybko się wyczerpują a w/w aplikacje wykorzystują internet do ustalenia ich położenia.

Jeżeli nie udało się ustalić położenia telefonu, sprawę należy zgłosić do operatora GSM którego karta sim była używana w Twoim telefonie.
Operator zablokuje Twój numer telefonu i ochroni Twój rachunek.
Jeżeli była to kradzież zostanie również zablokowany numer IMEI telefonu. Złodziej nie będzie w stanie wykonywać połączeń za pomocą zablokowanego telefonu.

Kolejna sprawa to zgłoszenie faktu kradzieży na Policję. Zabierz ze sobą posiadane dokumenty własności telefonu, fakturę zakupu, paragon, umowę zakupu, pudełko z widocznym numerem IMEI oraz kartę gwarancyjną.
Policja działa dosyć sprawnie przy kradzieżach telefonów, mają sporo narzędzi które mogą namierzyć złodzieja.

Możesz również dodać telefon na bazę skradzionych, zagubionych telefonów. Jest duża szansa że ktoś będzie sprawdzał Twój numer IMEI na stronie IMEI24.com. Otrzymasz informację o takim fakcie.

Mamy jeszcze jedną radę, aby utrata telefonu nie bolała bardziej, pomyśl o ubezpieczaniu telefonu.
Strona UbezpieczTelefon24.pl umożliwia ubezpieczenie telefonu nowego jak i używanego, nie starszego niż 2 lata. Za wypłacone pieniądze z polisy będzie można zakupić kolejny telefon.


Wyciekły zdjęcia zrobione aparatem Huawei P20

Huawei P20 Lite już dostępny w Polsce

comments powered by Disqus
Blog