Nastolatek, Twitch i rodzinne oszczędności, czyli jak przepuścić 20 tysięcy dolarów

Nastolatek, Twitch i rodzinne oszczędności, czyli jak przepuścić 20 tysięcy dolarów

Historia ta miała miejsce w USA. Młody człowiek po kryjomu zabrał kartę kredytową swojej matki. Za jej pomocą dokonał szeregu wpłat na rzecz swoich ulubionych streamerów z Twitch. Części sumy 19 870 dolarów i 94 centów - całych oszczędności rodziny - dostali m.in. Kurta Benkerta, Tfue i Gorb.

Gdy prawda wyszła na jaw, matka chłopca próbowała odzyskać te pieniądze. Na początku jej starania były bezskuteczne; Twitch nie odpowiadał na wysyłane formularze z prośbą, konto syna zostało zawieszone i historia dokonanych przezeń płatności utracona. Doszło do tego, że jedynym pewnym sposobem na odzyskanie gotówki było pozwanie swojego syna. Na to jednak kobieta nie zdecydowała się.

Na szczęście ewentualnie rodzice chłopaka skontaktowali się z Xsolla, firmą obsługującą płatności dla Twitch. Dzięki udanej rozmowie z obsługą klienta udało jej się odzyskać prawie wszystkie z utraconych pieniędzy.

Co do nastolatka, ten spotyka się z psychologiem i ma znacznie ograniczony czas spędzany przed komputerem. Prawdopodobnie też nie ma co liczyć na prezent gwiazdkowy pod choinką.


Redmi Note 9 do kupienia w czerni

x-kom oferuje nową promocję na sprzęt do grania

comments powered by Disqus
Blog