Polski kościół w dobie koronawirusa. ”Ojca” Rydzyka o protestach opinia, zakażony ksiądz prowadzący mszę

Polski kościół w dobie koronawirusa. ”Ojca” Rydzyka o protestach opinia, zakażony ksiądz prowadzący mszę

Widzę co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem TK o niezgodności z konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak Trybunał orzekł. I za to też dziękujemy. W związku z tym co ta strona lewicowo-liberalna (robi), zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w UE niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa”.

Taką opinią na temat trwających właśnie protestów przeciwko ustawie antyaborcyjnej podzielił się na łamach Radia Maryja Tadeusz Rydzyk. To zresztą nie wszystko; dodał też, że ”strona antykatolicka” robi, co może, aby ”wyrwać wiarę, żeby wyrwać umiłowanie drogi bożej, przykazań”. Sugeruje także, że ciało kobiety nie należy do niej. Swoje wystąpienie w radiu zakończył słowami ”No, mądremu dość”, z którymi się nie zgadzam. Gdyby mądremu faktycznie było dość, to ojca Rydzyka już dawno by nie było.

Powyższy brak szacunku dla drugiego człowieka to nie jedyny przykład nagannego zachowania klerykałów w Polsce 2020. Okazuje się bowiem, że w jednym z kościołów msze prowadzone były przez księdza zarażonego koronawirusem. Historia miała miejsce 10-go października w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie. W trakcie prowadzonej mszy duchownemu co i rusz dzwonił telefon (kto nie wycisza telefonu w trakcie mszy?). Gdy ksiądz w końcu go odebrał, zakończył obrzędy, wyszedł do zakrystii i po krótkim czasie wrócił na ambonę, tym razem w masce ochronnej (czemu nie miał jej na sobie od razu?). Oświadczył wtedy zgromadzonym, że od pewnego czasu robił sobie testy na koronawirusa i jego ostatni test wyszedł pozytywny. Na szczęście skończyło się na niczym, przynajmniej dla księdza i jego kolegów z parafii; odbyli kwarantannę i wszyscy są teraz zdrowi.

Z jednej strony dobrze, że ksiądz robił sobie regularne testy na COVID-19. Z drugiej strony szkoda, że przemawiał do setek parafian bez maski na twarzy, o telefonie nie wspominając.


Uwaga, uwaga. Rozpoczął się strajk kobiet. Zablokowane zostają ulice w licznych miastach Polski

Tymczasem kierowcy wjeżdżają w tłumy na protestach kobiet

comments powered by Disqus
Blog