CCleaner zaatakowany przez hakerów. Jeśli ściągałeś/aś go niedawno, bój się

CCleaner zaatakowany przez hakerów. Jeśli ściągałeś/aś go niedawno, bój się

CCleaner to dosyć znany program służący do bezpiecznego usuwania plików z komputera. Grupa hakerów zadbała jednak, by stał on się nieco mniej bezpieczny... nieznani sprawcy podmienili dostępną do pobrania wersję CCleanera na inną, taką samą lecz z umieszczonym w niej oprogramowaniem malware, przy czym zadbali oni nawet o odpowiednią certyfikację programu. „Zły” CCleaner działał tak samo, jak normalny, tylko że wysyłał hakerom dane użytkownika, które z kolei pozwalały im na uzyskanie zdalnego dostępu do zainfekowanego komputera.

Zagrożone są wszystkie osoby, które pobrały 32-bitowego CCleanera w okresie pomiędzy 15 sierpnia a 11 września. Na szczęście jak dotąd nie znaleziono dowodów na to, by zdalny dostęp został już wykorzystany w jakimś niecnym celu. Jeśli pobraliście CCleanera w ww. przedziale czasowym, najlepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie nowej wersji programu. Aktualizacja programu powinna usunąć złośliwe oprogramowanie z twojego komputera. Poza tym niegłupim pomysłem będzie zmiana wszystkich swoich ważnych haseł. Powodzenia.

P.S. Trochę straszny jest fakt, że ofiarą padł program którego właścicielem jest Avast, firma zajmująca się bezpieczeństwem w sieci. Auć.


Galaxy Tab Active 2 pojawił się na GFXBench

Samsung Galaxy J5 (2016) i Tab A 8.0 otrzymują aktualizacje Androida

comments powered by Disqus