Apple planuje zrezygnować z iPhona X?

Apple planuje zrezygnować z iPhona X?

O rety kotlety, Apple jest zg00bione!

... nie, raczej nie jest, ale zacznijmy od początku. AppleInsider otrzymał raport niejakiego Ming-Chi Kuo, (podobno) dobrze znanego analityka z firmy KGI Securities. Tenże pan Kuo, (podobno) ceniony za swoje celne przewidywania na temat przyszłości Apple twierdzi, że Jabłko Z Gryzem zamierza dyskontynuować model iPhone X. Produkcja ma się zakończyć do lata 2018. Jako przyczynę, Kuo podał sprzedaż znacznie poniżej oczekiwań. Szczególnie trudnym rynkiem dla iPhona X są jakoby Chiny, gdzie górne wycięcie wyświetlacza uważane jest za głupie marnotrawstwo miejsca.

Jeśli Apple faktycznie porzuci „dziesiatkę”, będzie to pierwszy od ponad trzech lat przypadek dyskontunuacji pierwszej generacji modelu iPhona. Ostatnio przydarzyło się to modelowi iPhone 5C w 2014 roku. Apple planuje poprawić swoją sytuację przez wydanie do końca 2018-go roku trzech modeli X-podobnych - drugą generację iPhona X z ekran 5.8 cala, iPhone SE z Face ID i ekranem 5.8 cala i 6.5-calowego iPhona X Plus. Dwa ostatnie przygotowywane są specjalnie na chiński rynek.

Czyli co, Apple jest zgubione czy nie? Eh, raczej nie. Ming-Chi Kuo spodziewa się 5-procentowego wzrostu sprzedaży telefonów iPhone w pierwszej połowie 2018-go roku. Twierdzi też, że większość pozostałych producentów straci około 5 procent własnych sprzedaży. Wygląda na to, że tak łatwo się Apple nie pozbędziemy.


Hurra, nowe przecieki nt. Galaxy S9 i S9 Plus

Specjalna oferta na Samsung Galaxy J7 2017 - kup telefon a Samsung zwróci ci 200 złotych

comments powered by Disqus
Blog