Xiaomi oferuje usługę wymiany baterii w smartfonie

Xiaomi oferuje usługę wymiany baterii w smartfonie

Baterie mają to do siebie, że szybko się zużywają; stara bateria to jedna z częstszych przyczyn wymiany starego smartfonu na nowy. Jeszcze kilka lat temu wymienne baterie były standardem, jednak jakoś tak od, poprawcie mnie jeśli się mylę, 2015 roku sukcesywnie zanikały na rzecz akumulatorów wbudowanych w telefony; a że producenci nie kwapili się do ich wymiany, siłą rzeczy telefon ze zużytą baterią stawał się bezużyteczny.

Aż do teraz, pod warunkiem jednak, że jesteś posiadaczem telefonu od Xiaomi. Firma ta uruchomiła specjalną akcję serwisową, w ramach której wymieni baterie w twoim smartfonie na nowe. Na razie usługa ta dostępna jest wyłącznie w Chinach, gdzie kosztuje odpowiednik naszych 28 złotych. Nie obejmuje ona wszystkich modeli firmy, jednak obejmuje ich na tyle wiele, by zadowolić naprawdę solidną część swoich klientów, od posiadaczy flagowców po fanów budżetowców:

Xiaomi Mi 5, Mi 5S
Mi 6, Mi 6X
Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Youth Edition, Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Mi 8 Explorer Edition
Xiaomi Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9 Pro, Mi 9 Explorer Edition
Xiaomi Mi Max 2
Mi Mix 2, Xiaomi Mi Mix 2S
Redmi Note 5
Redmi 6, Redmi 6A
Xiaomi Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro

Niestety nie wiemy, czy i kiedy usługa ta pojawi się w Polsce i innych krajach świata. Jestem pewien, że znalazłoby się na nią wielu chętnych.


Samsung Galaxy A50 dostaje lipcowe aktualizacje zabezpieczeń

Huawei P30 Pro do kupienia po obniżonej cenie

comments powered by Disqus
Blog