Ksiądz przywitał manifestujących bronią palną

Ksiądz przywitał manifestujących bronią palną

Czasem człowiek myśli, że słyszał już wszystko. Wtedy nagle dostaje taki prezent...

Do śmieszno-strasznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w Czernikowie, małej miejscowości w okolicach Torunia. Marsz protestujących w sprawie ustawy antyaborcyjnej przechodził obok jednego z tamtejszych kościołów. Jak podają świadkowie, w pewnym momencie proboszcz z tego kościoła wyszedł do protestujących z bronią palną.

Niestety, w sieci brak nagrania pokazującego księdza z bronią, a dostępne relacje świadków są relatywnie skromne. Z tego, co wiemy, ksiądz najpierw groził manifestantom, potem zaś skierował swój gniew na rozbrajających go policjantów.

”Ksiądz wyszedł do protestujących na chodnik przed plebanią. Nikt nie wznosił żadnych okrzyków antykościelnych, bo wszyscy w Czernikowie wiedzą, jaki jest nasz proboszcz. Dopiero kiedy kolumna protestujących przeszła, ksiądz wyszedł przed furtkę z bronią w ręku. Policjanci obstawiający protest natychmiast zareagowali. Brawo dla nich”

Nagranie pokazujące fragment sytuacji obejrzycie tutaj. Nie widać na nim uzbrojonego księdza (miał przy sobie ponoć broń myśliwską), widać i słychać za to policjantów rozbrajających go i gapiów komentujących zdarzenie.


Polscy naukowcy opracowali najszybszy test na koronawirusa na świecie

Tymczasem w Białorusi Łukaszenka rozdaje ludziom broń

comments powered by Disqus
Blog