Tak! W końcu! Drugowojenna strzelanka o wojnie w Polsce!

Panie, panowie, patrioci i fani Call of Duty (sorry, skończyły mi się słowa na p) - na taką grę wideo czekaliśmy. Land of War: The Beginning to tworzona przez polskie studio MS Games pierwszoosobowa strzelanka mająca miejsce w Polsce w latach 1939-1944. Opowiada ona o losach fikcyjnego żołnierza polskiej armii, od którego „będą zależeć nie tylko losy wojny, ale i całego świata”:

„Pod Mokrą gracz stoczy bitwę z dywizją pancerną i będzie ostrzeliwał niemieckie czołgi z dział pociągu pancernego Śmiały. Wyruszy w szalony rajd tankietką TKS, aby przebić się do Modlina. Na wybrzeżu weźmie udział w obronie Helu i jedynym wydarzeniu w historii, kiedy to półwysep helski stał się wyspą (...) Gracz wcieli się w żołnierza piechoty, artylerzystę, zwiadowcę i czołgistę. Będzie uczestniczył w misjach szpiegowskich i dywersyjnych, gdzie nóż i cierpliwość dadzą najlepsze efekty. Przypadnie mu rola obserwatora i snajpera, pozwalająca zmienić przebieg nawet całej bitwy. Jeszcze częściej gracz znajdzie się w samym jej centrum, gdzie spryt, szybkie działanie i taktyka mogą okazać się jedyną szansą na przetrwanie”.

MS Games wypuściło już pierwszą zajawkę gry. Możemy na niej obejrzeć filmiki na silniku gry (nie powala, ale trudno wymagać od małego polskiego studia grafiki rodem z Crysis) klimatycznie przemieszane z realistycznymi (nie wiem, czy prawdziwymi. Jeśli wiecie to dajcie znać) nagraniami radiowymi sygnalizującymi początek wojny polsko-niemieckiej. Mam tylko nadzieję, że będzie nam dane dać do wiwatu nie tylko szkopom, lecz także kochanym przyjaciołom ze wschodu.


O jejku rety, ujawniono masowy atak hakerów na telefony iPhone

Zbiorcza aktualizacja Windowsa 10 powoduje wysokie zużycie procesora

comments powered by Disqus