Naukowcy odkryli odpowiedź na jedno z najważniejszych pytań - na jaką odległość pingwiny białookie potrafią wystrzelić swój kał

1.34 metra. Zespół japońskich naukowców wybrał się na Antarktykę w celu potwierdzenia badań z roku 2003 podających, że pingwiny adeli wystrzeliwują kał z siłą czterokrotnie większą niż ludzie. Dokładne wyniki badań zostaną niebawem opublikowane - wiem, że nie możecie się doczekać - jednak już teraz wiadomo, że ”siła rażenia” pingwinów jest większa, niż się spodziewano. Ta cecha wydalania jest potrzebna pingwinom, gdyż dzięki temu mogą strzec swojego gniazda bez konieczności opuszczania piskląt - gdy mają taką potrzebę, po prostu wypinają się i załatwiają na zewnątrz, wciąż będąc wewnątrz gniazda.

Na co potrzebne są tego typu badania? Nie wiem, może ci konkretni naukowcy musieli wydać więcej pieniędzy, żeby rząd nie obciął im dotacji. Wiedza ta podobno przyda się pracownikom ogrodów zoologicznych - tak, jakby po latach pracy ze zwierzętami ludzie ci jeszcze nie znali ich obyczajów.


Okay, moi mili, koniec spekulacji. Samsung Galaxy Note 20 zostanie wydany 5 sierpnia

Niemcy zabierają się za przestępstwa fotograficzne

comments powered by Disqus