Testy na COVID-19 od poniedziałku w Biedronce

Od poniedziałku 15 marca w sklepach sieci Biedronka pojawiły się w sprzedaży testy Primacovid na SARS-CoV-2. Innymi słowy pozwala zdobyć informację czy nasz układ odpornościowy wyprodukował przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi COVID-19. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma czułość ponad 98 procent. Sprzedaż testów zapowiedział również Lidl.

Biedronka podaje, że test jest wyjątkowo prosty w użyciu, do badania potrzebna jest mała próbka krwi, a czas oczekiwania na wynik to ok. 10 minut. 1 test kosztuje 49,99zł, i na 1 osobę ma przysługiwać limit 3szt. Producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, ponieważ test nie potwierdzi ani nie wykluczy trwającej choroby.

Jak interpretować wynik pozytywny? Jeśli test wykaże obecność jedynie przeciwciał IgM lub zarówno przeciwciał IgG i IgM oznacza to, że z koronawirusem mogliśmy mieć kontakt stosunkowo niedawno, ale nie oznacza to wcale, że infekcja u nas wciąż trwa.
Brak przeciwciał IgM przy obecności przeciwciał IgG jest wskazaniem, że z koronawirusem mieliśmy kontakt, ale prawdopodobnie miało to miejsce pewien czas temu.


Użytkownicy Androida z nowym problemem. Fałszywe SMSY od firmy FedEx zawierają virusa FluBota.

Rosja stawia ultimatum Twitterowi

comments powered by Disqus