John McAfee, twórca znanego antywirusa nie żyje

John McAfee, twórca znanego antywirusa nie żyje

John McAfee, twórca oprogramowania antywirusowego, a w ostatnich latach znany z dużych inwestycji i kryptowalut, założyciel firmy McAfee Associates nie żyje.

Amerykański programista został znaleziony martwy w swej celi w więzieniu w Barcelonie 23 czerwca. Tego dnia hiszpański sąd zgodził się na jego ekstradycję do USA. Ciążyły na nim liczne oskarżenia związane z oszustwami i praniem brudnych pieniędzy. Dodatkowo Komisja Papierów Wartościowych (SEC) oskarżała mężczyznę o zarobienie ponad 23 mln dolarów na wprowadzających w błąd rekomendacjach dotyczących handlu kryptowalutami.

Życie osobiste Johna McAfee często wzbudzało duże zainteresowanie, co jego osiągnięcia zawodowe. Dwukrotnie startował w wyborach na prezydenta USA, a w 2016 r. brał udział w debatach prezydenckich Partii Libertariańskiej.
Jego ostatni wpis na Twitterze z celi więziennej brzmi:
W więzieniu panuje smutek, maskowany wrogością. Smutek widać nawet na najbardziej gniewnych twarzach. Jestem stary i zadowolony z jedzenia i łóżka, ale dla młodych - więzienie jest horrorem, odbiciem umysłów tych, którzy je poczęli.


Czy tego chcemy czy nie, reklamy w WhatsApp będą

Windows 11 oficjalnie. Znamy szczegóły

comments powered by Disqus