Minister Ziobro twierdzi że ma dostęp do rozmów na Signal i WhatsApp

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekonuje, że polskie służby mają możliwości pozyskiwania rozmów z komunikatora Whatsapp oraz Signal.

Informacja pochodzi z wywiadu przeprowadzonego z Ministerem Sprawiedliwości. W trakcie programu Gość Wiadomości Pan Ziobro przyznał, że polskie służby wiedzą jak przechwytywać rozmowy z komunikatorów WhatsApp oraz Signal.
Zbigniew Ziobro:
Są inne, nieujawnione przez nas materiały operacyjne, w tym treść rozmów z komunikatorów - WhatsApp i Signal - co do których panowie byli przekonani, że są dla polskich służb nieuchwytne, niedostępne dla polskiej prokuratury. Mylili się i to są bardzo ciekawe rozmowy, które w przyszłości ujawnimy.

Z wypowiedzi jasno wynika, że polskie służby mają dostęp do prywatnej korespondencji, jaką przeprowadzić możemy za pomocą popularnych aplikacji. Także tych, które korzystają z kodowania end-to-end. Kolejny raz potwierdza się więc, że cały internet należy traktować jak miejsce publiczne, a każdą wysłaną wiadomość i fotografię jako coś, co może trafić w końcu w niepowołane ręce.


APPLE testuje nowy progam Retail FLEX

Donald Trump pozywa Facebooka, Google i Twittera

comments powered by Disqus