Android 12 - nowe funkcje, nowy wygląd

Android 12 ujrzał światło dzienne. Nowy system został oficjalnie zaprezentowany. Skupiono się przede wszystkim na zmianach wizualnych oraz bezpieczeństwie i prywatności użytkowników.

Niektórzy twierdzą, że Android 12 wizualnie zbliżył się do iOS. Nowy interfejs Androida nosi teraz nazwę Material You, co ma oznaczać, że użytkownik otrzymuje niemal nieograniczoną kontrolę nad wyglądem systemu. Chociaż ogólna stylistyka Material Design została zachowana, to teraz jej ostateczny charakter określi sam użytkownik. Gdy użytkownik zmieni tapetę, system automatycznie w odpowiedni sposób przekształci kolorystykę interfejsu we wszystkich jego elementach takich jak, pasek, menu, ikonkach.

Google podkreśla, że w dzisiejszych casach ważne są prywatność i bezpieczeństwo użytkowników. Z tego powodu do Androida 12 trafia pulpit nawigacyjny prywatności, w którym łatwo sprawdzimy, jakie aplikacje uzyskują dostęp do naszych danych, a także dostosowujemy ich uprawnienia pod nasze potrzeby.

Android 12 to także sporo innych nowości i naprawdę spore zmiany wizualne względem poprzednika. Pojawi się również obsługa cyfrowego kluczyka. Wybrani użytkownicy mogą już testować pierwszą wersję BETA.


Donald Trump pozywa Facebooka, Google i Twittera

Zostań ekspertem w grupie na FaceBooku

comments powered by Disqus