Allegro zmienia zasady sprzedaży oprogramowania

Allegro ogłosiło zmiany sprzedaży oprogramowania OEM i ESD.

Platforma stawia na współpracę z autoryzowanymi sprzedawcami, którzy jako jedyni będą mogli sprzedawać nowe oprogramowanie cyfrowe. Zabroniona będzie sprzedaż używanego cyfrowego oprogramowania (ESD) oraz OEM , czyli Windows czy Office. W ostatnich latach sprzedaż oprogramowania niewiadomego pochodzenia rosła, na Allegro bez problemu można było kupić klucze dla Windows 10, kosztujące kilka lub kilkanaście złotych.

Wystawienie nowego oprogramowania cyfrowego będzie możliwe tylko w przypadku autoryzowanych sprzedawców, posiadających konta firmowe. Do tego niezbędne będzie skontaktowanie się z Allegro przez wiadomość na oprogramowaniekomputerowe@allegro.pl, w której oprócz nazwy konta, ma znaleźć się potwierdzenie, oświadczenie lub inna forma zgody na sprzedaż tego oprogramowania od oficjalnego dystrybutora lub właściciela praw, potwierdzającej współpracę z oficjalnym dystrybutorem.

Allegro zastrzega, że oferty niespełniające nowych wymogów będą usuwane. Zmiany w regulaminie wchodzą w życie od 6 września.


Dziś Światowy Dzień bez telefonu komórkowego

Jeff Bezos poleciał w kosmos

comments powered by Disqus