Rosjanie zostają odcięci od płatności Apple Pay i Google Pay

W efekcie nałożenia sankcji na Rosję zostały wyłączone usługi Apple Pay i Google Pay. Co ważne, usługi te nie działają nie tylko w Rosji, ale też poza granicami tego kraju.

Wyłącznie rosyjskich banków i instytucji finansowych z systemu SWIFT to jedna z sankcji nałożonych na Federację Rosyjską przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.
SWIFT to system płatności używany do rozliczania transakcji finansowych poprzez transfer wartości pieniężnych.
Z systemu SWIFT korzystają banki, giełdy, ale także instytucje pośredniczące w obrocie finansowym, takie jak Visa i MasterCard. Swoje miejsce mają w nim także Apple i Google, które obsługują systemy płatności internetowych znane jako Apple Pay i Google Pay.

Problemy nie będą dotyczyły wyłącznie płatności telefonami. Bezużyteczne za granicą będą właściwie też karty płatnicze tych klientów za granicą. Niemożliwe będzie wykonywanie nimi jakichkolwiek transakcji.
Odcięcie Rosji od systemu SWIFT uderzy w jej branżę finansową, ubezpieczeniową, a także firmy, które wykorzystywały go do przelewów pomiędzy oddziałami własnych firm rozsianych na świecie, a także pomiędzy kontrahentami


Zmalało wydobycie kryptowalut

Parlament Europejski oficjalnie ogłosił standard portu dla wszystkich urządzeń

comments powered by Disqus