Rynek składanych smartfonów wywraca się do góry nogami! Samsung traci koronę, a Chiny dominują!

Samsung traci dominację, a chińscy producenci przejmują kontrolę. W pierwszym kwartale 2024 roku rynek składanych smartfonów przeszedł przez niesamowitą transformację. Samsung, niegdyś niekwestionowany lider, stracił aż 42% sprzedaży i spadł z tronu. Nowym królem jest teraz HUAWEI, który zanotował imponujący wzrost o 257%, głównie dzięki chińskim klientom.

Globalna sprzedaż składanych smartfonów wzrosła o 49%, co pokazuje, że ten segment rynku wciąż dynamicznie się rozwija. Po raz pierwszy od czterech lat sprzedaż modeli Fold przewyższyła sprzedaż Flip, stanowiąc 55% rynku.

Co doprowadziło do upadku Samsunga? Kilka czynników odegrało tu rolę:

Ofensywa chińskich producentów: HUAWEI, HONOR i Motorola znacząco wzmocniły swoją pozycję, oferując atrakcyjne modele w konkurencyjnych cenach.
Brak nowości: Aktualna generacja Galaxy Z Fold i Z Flip nie oferowała wystarczająco dużo innowacji, by zachęcić klientów do aktualizacji.
Nuda: Nowe modele Fold 5 i Flip 5 nie wzbudziły większego zainteresowania.

HUAWEI wykorzystało słabości Samsunga i stało się nowym liderem rynku. Ich sukces opiera się głównie na chińskim rynku, gdzie klienci tłumnie kupują składane smartfony z 5G.

HONOR, z 12% udziału i wzrostem o 460%, również zanotował imponujące wyniki. Sukces ten zawdzięczają nie tylko klientom w Chinach, ale również w Europie Zachodniej, gdzie model Magic V2 stał się liderem sprzedaży w swoim segmencie.

Motorola zanotowała oszałamiający wzrost o 1473%, plasując się tuż za podium. Ich model Razr 40/Razr 2023 okazał się hitem w Ameryce Północnej, a strategia firmy wreszcie zaczyna przynosić owoce.

Xiaomi, mimo że jest zwykle drugim lub trzecim producentem telefonów na świecie, nie odgrywa znaczącej roli na rynku składanych smartfonów. Działalność firmy w tym segmencie ogranicza się głównie do Chin, co okazuje się niewystarczające do osiągnięcia globalnego sukcesu.

Podsumowanie:

Rynek składanych smartfonów dynamicznie się rozwija, a Chiny stają się dominującą siłą.
Samsung traci pozycję lidera z powodu braku innowacji i silnej konkurencji ze strony chińskich producentów.
HUAWEI, HONOR i Motorola to nowi gracze, którzy rozdają karty na rynku składanych smartfonów.
Xiaomi musi nadrobić zaległości, jeśli chce odgrywać znaczącą rolę w tym segmencie.

Przyszłość rynku składanych smartfonów wygląda obiecująco. Wzrost zainteresowania i rosnąca konkurencja zmuszą producentów do ciągłych innowacji, co z pewnością przełoży się na jeszcze bardziej atrakcyjne i funkcjonalne urządzenia dla klientów. ```


Telefony Komórkowe: Przemiany i Trendy w XXI Wieku

Pierwszy SMS w historii sprzedany jako NFT za 107 000 euro: Jak cyfrowa historia zmienia się w cyfrowe aktywa

comments powered by Disqus