Skynet nadchodzi, albo jak Huawei chce dać swoim wirtualnym asystentom zdolność do odczytywania ludzkich emocji

Skynet nadchodzi, albo jak Huawei chce dać swoim wirtualnym asystentom zdolność do odczytywania ludzkich emocji

Czy kiedykolwiek odczułeś, czytelniku, chęć by twój telefon spytał cię, jak się czujesz? Jeśli tak to dobra twoja, gdyż Huawei właśnie pracuje nad podobnym rozwiązaniem. Trzeci największy na świecie producent smartfonów i twórca popularnego w Chinach wirtualnego asystenta pracuje podobno nad asystentem zdolnym do odczytywania kontekstu i emocji użytkownika w wypowiadanych przezeń komendach. Pomóc w tym ma rozwijająca się technologia odczytywania mimiki twarzy, głosu i zachowania. Annette Zimmerman, wiceprzewodnicząca działu badań firmy Gartner twierdzi, że „w 2022 roku twój telefon będzie o tobie wiedział więcej, niż członkowie rodziny”. Gartner utrzymuje, że z nowej technologii skorzystają m.in. kierowcy i szpitale. Wiarę w sukces tak zaawansowanej SI podziela zresztą samo Huawei:

„Wierzymy, że w przyszłości wszyscy użytkownicy naszych produktów będą chcieli łączyć się ze swoim telefonem na emocjonalnym poziomie” (Hmm... - przyp. autora), twierdzi Felix Zhang, wiceprzewodniczący inżynierów oprogramowania w Huawei. „Sądzimy, że jest to kierunek wart podążenia.”

Wygląda na to, że niedługo będziemy mogli pogadać ze swoimi smartfonami o naszym samopoczuciu i sensie istnienia. Może nawet nas przytulą? I może nawet nie kopną nas przy tym przytuleniu prądem?


Wygląda na to, że flip phony wracają. Fajnie?

Wyciekły nowe zdjęcia LG G7 Thinq, pokazują telefon z każdej strony

comments powered by Disqus
Blog